Як продовжити робочу візу в Польщі?

polska_visa_dokumenty
0

Розглянемо ситуацію, коли ви приїхали по національні візі 180/360 на роботу. І тут виходить термін перебування і роботодавець не проти допомогти продовжити візу чи зробити щоб ви залишилися далі працювати. Чи можна продовжити візу, перебуваючи в Польщі і як це зробити?

Звичайно, можна. Якщо ви знаходитесь в Польщі на легальній підставі (дійсна віза), то продовження робочої візи в Польщі можливе. Більше того, ви можете продовжити візу за один день до закінчення діючої візи. А тепер докладніше про те, як це зробити на практиці.

Запрошення від воєводи

Якщо ви працювали на попередньому місці офіційно більше 3 місяців і з усіма податковими відрахуваннями, ваш роботодавець може оформити дозвіл на роботу (Воєводське запрошення або Zezwolenie typu A) за спрощеною процедурою.

Однак, є складність — отримавши такий дозвіл, вам необхідно повернутися в Україну, заново подати документи в Консульство і отримати вже нову робочу візу, яка дає право перебувати в Польщі 360 днів у році. Без виїзду з країни отримати таку візу неможливо.

Друга умова — оформлення Воєводського запрошення займає не менше 30 днів, тому займатися цим питанням необхідно не пізніше 1,5 -2 місяців до закінчення вашої поточної візи. В іншому випадку можна не встигнути і порушити візовий режим з усіма наслідками, або чекати, коли поляк передасть вам запрошення (а це буває дуже довго).

Які документи повинен подати роботодавець для оформлення воєводського запрошення:

 • Виписка з Суднового Реєстру про реєстрацію компанії роботодавця (Odpis z Krajowego Rejestru Sądowego)
 • Статут компанії (Umowę spółki)
 • Копія закордонного паспорта працівника (Kopię dokumentu podróży cudzoziemca)
 • Номер REGON і Deklaracja ZUS роботодавця
 • Чек про оплату збору в розмірі 100 PLN
 • аналіз ринку праці про неможливість працевлаштування на дану вакансію поляків (цей пункт не стосується тих співробітників, які відпрацювали більше 3 місяців у роботодавця, який оформляє дозвіл)

Остаточний список документів необхідно уточнювати у вашому Воєводстві.

Як продовжити візу в Польщі без виїзду з країни. Карта побиту

Такий варіант теж можливий і більш того — цей варіант кращий, оскільки передбачає не продовження візи, а отримання виду на проживання у Польщі на підставі працевлаштування або т.зв. карту побиту.

Згідно з польським законодавством, іноземці, що перебувають в Польщі на підставі довгострокового трудового контракту можуть оформити тимчасовий Вид на Проживання. Як і в попередньому випадку, для проходження спрощеної процедури, вам необхідно відпрацювати не менше 3 місяців в одного роботодавця.

Що потрібно для отримання карти побуту?

По перше, необхідно підготувати пакет документів, а саме:

 • заповнена анкета про надання виду на проживання
 • 4 кольорових фотографії
 • дійсний закордонний паспорт з діючою візою
 • медична страховка з покриттям від 30000 Євро
 • підтвердження регулярного і достатнього, для проживання в Польщі, джерела доходу (якщо ви працевлаштовані офіційно, з цим проблем не виникне)
 • чек про оплату збору в розмірі 440 PLN

Остаточний список документів може відрізнятися в залежності від Воєводства і уточнити його можна звернувшись у «wydział do spraw cudzoziemców» вашого Воєводського Управління.

Коли можна подавати документи?

Згідно з новими правилами, ви можете подати документи про надання карти побуту за 1 день до закінчення дії вашої візи. У такому випадку, співробітник відділу у справах іноземців ставить у ваш паспорт штамп про те, що ваші документи прийняті на розгляд у справі про надання ВНЖ. Такий штамп дає право перебувати легально в країні поки ваша справа знаходиться на розгляді. Весь процес триває від 1 місяця. У мене знайомий чекає карту побуту уже 3 місяці.

Скільки це коштує?

Збір за розгляд документів — 440 PLN + 50PLN за виготовлення самої картки

Чи можна продовжити шенген в Польщі?

Згідно законодавства, іноземець, що перебуває на території Польщі, має право продовжити термін перебування по візі (або термін дії самої візи), якщо документально зможе підтвердити, що з якихось причин (форс-мажор, гуманітарні обставини і т.д.) не в змозі покинути територію держави. Продовжується віза безкоштовно.

Хто подовжує візу? Рішення приймає Воєвода за місцем проживання (роботи) іноземця.

Залиште коментар