Возз’єднання сім’ї в Польщі

simia-702×336
0

Чимало людей запитує мене про можливість отримання дозволу на тимчасове перебування для родини іноземця тому у випадку, коли його родичі не мають у Польщі роботи. Наприклад: чоловік хоче, щоб до нього приєдналась дружина з дитиною, або діти хочуть привезти своїх батьків.

Ситуація досить прозора тоді, коли іноземець має дозвіл на постійне перебування або дозвіл на перебування як довготерміновий резидент ЄС. Натомість чимало людей не усвідомлює, що об’єднання родини можливе навіть тоді, коли  іноземець має лише дозвіл на тимчасове перебування.

Отримання дозволу на тимчасове перебування вимагає підтвердження, що проживання іноземця на території Польщі більше ніж три місяці – необхідне. Дозвіл на тимчасове перебування надається кожного разу на період, що необхідний для реалізації мети перебування, однак не довше ніж на три роки.

Згідно із загальною декларацією прав людини, родина є природною і основною ланкою суспільства, тому має право на захист з боку суспільства та держави.

Чинний закон про іноземців прямо вказує на випадки, коли спроби отримати дозвіл на тимчасове перебування родини іноземця – обґрунтовані. Перелік цих прецедентів демонструє, що на підставі саме таких обставин видане рішення однозначне. Отже, у разі відсутності додаткових негативних обставин орган повинен розглянути заяву іноземця про видання дозволу на тимчасове перебування. У законі зазначено, що орган зобов’язаний видати дозвіл на тимчасове перебування родині іноземця, який проживає на території Республіки Польща у наступних випадках:

 

  1. З метою об’єднання родини члену родини іноземця, який проживає на території Республіки Польща терміном щонайменше 2 роки на підставі виданих послідовно дозволів на тимчасове перебування, у тому числі безпосередньо перед подачею заяви про дозвіл на тимчасове перебування для члена родини на підставі дозволу наданому йому на період перебування не коротше ніж на один рік.
  2. За умови наявності дозволу на тимчасове перебування, що виданий на підставі договору про прийняття його з метою реалізації дослідницького проекту (підписаний із науковим осередком, що розміщений на території Польщі).
  3. На підставі дозволу на тимчасове перебування отриманого з метою проведення наукових досліджень.
  4. На підставі дозволу на тимчасове перебування з метою виконання роботи у сферах, що вимагають високої кваліфікації.
  5. У зв’язку з наданням згоди на перебування з гуманітарних причин.

 

Якщо родина іноземця має регулярне та постійне джерело доходу, страхування та виконані інші умови, вказані в Законі про іноземців, орган не має вибору і дозвіл на перебування члена родини іноземця є його обов’язковим рішенням.

Крім того, у Законі про іноземців вказано також ситуації, у яких дозвіл на тимчасове перебування можна надати родині іноземця – це практично усі ситуації, у яких буде доведено, що спільний родинний побут є обґрунтованим (наприклад, у зв’язку з хворобою мами, якою мусить опікуватись дитина, конкубінат і т.д.).

Варто пам’ятати, що подаючи заяву про дозвіл на тимчасове перебування для родини, обов’язковим є доведення обставин, які спричиняють таку ситуацію. У випадку дружини необхідно надати свідоцтво про шлюб із нотаріально завіреним перекладом, виконаним у Польщі; у випадку дитини обов’язково надати свідоцтво про народження із нотаріально завіреним перекладом; у ситуації, коли люди залишаються у цивільному шлюбі (конкубінат), обов’язковим буде слухання сторін та умова ренти з метою продемонструвати постійне та регулярне джерело доходу життєвого партнера.

Дозвіл на тимчасове перебування в зазначених вище ситуаціях надається до дня закінчення перебування у Польщі особи, до якої прибув або з якою проживає член родини. У ситуації, коли орган проводить декілька процесів у справі надання – наприклад, дозволів на тимчасове перебування і роботу члена родини, – рішення щодо інших осіб не може бути видане раніше, ніж рішення у справі особи, яка працює.

Важливо зазначити, що іноземцеві надається дозвіл на тимчасове перебування з метою об’єднання з родиною, за запитом іноземця, який живе на території Республіки Польща, до якого член родини прибуває або з яким проживає на території Республіки Польща.

Якщо рішення про спільне проживання в Польщі отримане, варто зробити запис закордонних свідоцтв цивільного стану до польських книг, а також подбати, щоб у свідоцтві про народження було правильно записане родове прізвище матері: таке свідоцтво може бути в майбутньому потрібне у разі процедури отримання польського громадянства.

Залиште коментар